Contacte


Departamentul Turism

Director Departament Turism
Corina Timofti
Tel: (+373) 60 909 005 ,(+373)60 121 221,(+373)69 249 889
Program de lucru  Lu-Vi: 8:30-17:30 ,Pauză 13:00-14:00
 turism@purcari.wine 
 c.timofti@purcari.wine 

Adresa Administrativă

ÎM "Vinăria Purcari" SRL
MD-2069, mun. Chişinău, strada Calea Ieșilor 8  
Tel:(+373) 22 856 022 ,(+373) 22 856 023 ,(+373) 22 856 024 purcari@purcari.wine

Vânzări corporative și VIP Moldova

Manager Vânzări
Denis Malai
Tel:(+373) 68 551 102 
Program de lucru Lu-Vi: 8:30-17:30 ,Pauză 13:00-14:00  vip@purcari.wine 

Departamentul Vânzări Internaționale - SUA, Canada, Asia, Africa

Manager Export
Dumitru Lupan
Tel:(+373) 79 575 556   d.lupan@purcari.wine 

Departamentul Vânzări Internaționale - Europa de Est

Manager Export
Dumitru Cornea
Tel:(+373) 69 296 813   d.cornea@purcari.wine 

Departamentul Vânzări Internaționale - Europa de Vest

Manager Export
Natalia Vangheli
Tel:(+373) 69 320 898   n.vangheli@purcari.wine 

Departamentul Marketing

 Senior Marketing Manager
Andrei Leahu
Tel:(+373) 69 789 566   marketing@purcari.wine 
 a.leahu@purcari.wine 

Departamentul Resurse Umane

Director Resurse Umane
Ludmila Stratuța
Tel:(+373) 22 856 022  l.stratuta@purcari.wine

Formular de contact